به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند روز چهارشنبه یازدهم تیرماه جلسه ‌ای در این خصوص با حضور جناب آقای دکتر علیخانی مدیرکل دفتر سیاسی تقسیمات کشوری استانداری تهران دکتر کرمی رئیس تقسیمات کشوری استانداری تهران در محل شرکت عمران برگزار گردید.

نشست تعیین تکلیف تقسیمات کشوری شهر جدید پرند

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند روز چهارشنبه یازدهم تیرماه جلسه ‌ای در این خصوص با حضور جناب آقای دکتر علیخانی مدیرکل دفتر سیاسی تقسیمات کشوری استانداری تهران و دکتر کرمی رئیس تقسیمات کشوری استانداری تهران در محل شرکت عمران برگزار گردید.

در این جلسه نماینده شهرستان رباط کریم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا نوروزی ،فرماندار رباط کریم جناب آقای دکتر ملکشاهی، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا پاشاکی امام جمعه پرند، اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند، فرماندهی سپاه پاسداران شهر جدید پرند و اعضای شورای اسلامی شهرحضور داشتند.

در ابتدای جلسه دکتر ملکشاهی ضمن خیر مقدم به مدعوین حاضر در جلسه در ارتباط با دغدغه های اصلی شهرستان رباط کریم از جمله در رابطه با فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) عنوان کردند که تمام امورات خدماتی و امنیتی فرودگاه با شهرستان رباط کریم می باشد ولی منطقه ویژه اقتصادی که در فرودگاه است عواید آن برای شهرستان ری می باشد همچنین موضوع بخش پرند جز دغدغه شهرستان می باشد وی افزود  دید جمعیتی  در سال  ۱۴۰۰  در شهر پرند حدود ۷۵۰ هزار نفر اعلام کرد که نیازمند تسریع تصمیمات در این بخش می باشد.

در ادامه نماینده شهرستان عنوان کرد طراحی شهر پرند برای ۷۵۰ هزار نفر تا یک میلیون نفر بوده که طبیعتاً جمعیت شهر نیاز به شورای اداری و تامین دارد و با انسجام درونی مشکلات شهر برطرف می شود ایشان کار شرکت عمران و شهرداری را خدمات رسانی برشمردند و رسیدگی به مردم را لازمه اصلی کار عنوان کردند.

در ادامه مهندس صمیمی فر عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند به نمایندگی از شرکت عمران مقدم همه میهمانان را گرامی داشته و این موضوع را برای شرکت عمران و همه شهرهای جدید خیلی مهم دانستند و گفتند که همه شهرهای جدید کشور منتظر همچون اتفاقی هستند. مهندس صمیمی فر با اشاره به تبدیل پردیس به شهرستان به آثار و برکات آن برای مردم اشاره نمودند و مردم را نسبت به گذشته راضی تر عنوان نمودند ایشان سابقه شهر پرند را از سال ۷۲ عنوان کردند و مساحت شهر را سه هزار و ۴۰۰ هکتار و حریم آن را ۹ هزار کیلومتر و جمعیت شهر را به طور غیر رسمی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر برشمردند. ظرفیت شهر جدید پرند را خیلی بالا برشمرده و در بحث حمل و نقل شهر پرند از نظام آزادراهی خوبی برخوردار می باشد آزادراه تهران ساوه آزادراه تهران قم و همچنین ریل باس و این موضوع تنها شهر جدید پرند می باشد و مترو را متعهد می شوم که تا پرند ادامه دهیم و کمربند سوم تهران که از جنوب شهر پرند به نام جاده چرمشهر میگذرد و تنها اراضی موجود برای جایگزینی مدیریت بحران تهران می باشد که همین اراضی شمال پرند موجود می باشد.صمیمی‌فرد عنوان نمودند که پرند امکان شهرستان شدن را دارد.

در ادامه جلسه میرزایی به عنوان نماینده شورای شهر پرند یادآوری نمودند که شورای شهر و امام جمعه محترم به طورمداوم پیگیر رفع مشکلات شهر می باشند ایشان رفع مشکلات مردم را باقی و صالحات برای همه عزیزان دانستند.

در ادامه جلسه امام جمعه ضمن خیر مقدم به همه حاضرین در جلسه دغدغه اصلی مسئولین را رفع مشکل مردم دانستند و شهر پرند را ساخت و هنر جمهوری اسلامی دانستند و گفتند که چون در شرایط سخت هستیم به بخش راضی شده ایم ولی از آقای دکتر علیخانی خواهش می‌کنیم که برای شهرستان شدن به پرند نگاه ویژه ای داشته باشید

فرماندهی سپاه پاسداران پرند عنوان کرد شهر جدید پرند به استقلال سیاسی نیاز دارد ولازم دانستند به پرند از دید امنیتی و فرهنگی و اجتماعی نگاه ویژه ای شود.

در آخر دکتر علیخانی از پیگیری همه مسئولین حاضر در جلسه تشکر و قدردانی کرده و شهر جدید پرند را الگوی جدید برای کشور برشمردند وی افزود باید دست به دست هم بدهیم و با تبادل و تشریک مساعی میتوان بخش زیادی از مسائل را در خود منطقه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی نمود، برای اینکه مردم از خدمات نظام جمهوری اسلامی بهره مند باشند باید دستگاه‌های سیاسی استقرار یابند و لازمه اش این است که همه بخش ها در منطقه حضور پیدا کنند وی افزود که با جمع بندی این جلسه و گزارش ها در اولین فرصت طرح را به استاندار محترم و وزارت کشور ارائه خواهیم داد.

به امید آینده ای روشن برای شهر جدید پرند و شهروندان عزیز

جهت آگاهی از اطلاعات روز به جمع ما بپیوندید.    https://t.me/parandomran

لینک کوتاه نوشته
https://parand.ntdc.ir/?p=18626
کد خبر
18626